تبلیغات
امین ناظمی - بروز رسانی منابع دکترا

با سلام به دوستان گرامی لازم دیدم در مورد آزمون دکترای سال آینده نکاتی را مطرح نمایم.همان طور که قبلا عرض کردم از دانشگاه های دولتی دانشگاه های تهران علامه و تربیت مدرس اقدام به برگزاری دوره دکترا می نمایند. البته دانشگاه آزاد نیز سالانه این کار را انجام می دهد که من از آنجا اطلاعات زیادی ندارم.اما از آنجا که سوالات سال پیش این دانشگاه به راحتی در بازار در دسترس است می توان از آن ارزیابی کلی بدست آورد.

از آنجا که وضعیت برگزار ی دوره توسط دانشگاه تهران و تربیت مدرس در پاره ای از ابهام است و به بیان دیگر مشخص نیست که سال بعد اقدام به گرفتن نیرو می کنند یا نه به ناچار بر روی دانشگاه علامه متمرکز می شویم.زیرا بر اساس مصوبه دانشگاه بناست این دانشگاه به صورت منظم سالانه نیرو بگیرد. البته دانشگاه شیراز هم تصمیم به برگزاری دوره برای بهمن ماه سال آینده گرفته است که متاسفانه در مورد آن هم اطمینان کامل وجود ندارد.

به هر حال دانشگاه علامه در 7 درس آزمون گرفته است که ممکن است این تعداد در سال آینده کاهش یابد اما در حال حاضر به قطعیت نمی توان در آن مورد صحبت نمود.

1 در س تئوری حسابداری بر مبنای سه کتاب هندریکسون. بلکویی. و واتز و زیمر من می باشد که از کتاب سوم 4 فصل اول مد نظر می باشد.

2 درس حسابداری دولتی مبتنی بر رویکرد کتاب حسابداری دولتی دکتر باباجانی(کتاب جدید) و با تاکید بر موضوعاتی نظیر بیانیه شماره 34 هیات تدوین استانداردهای حسابداری دولتی آمریکا و تئوری وجوه می باشد که در مورد اول می توان بر روی فصلهای 2 و 9 متمرکز شد.  البته خواندن مقالات دکتر باباجانی در زمینه پاسخگویی و حسابداری دولتی خالی از لطف نیست ضمن این که پاره ای از منابع در پیان کتاب ایشان ذکر شده است.مجموعا در سالهای قبل ۴۰ سوال تستی تئوری و ۲۰ سوال تستی دولتی در نظر گرفته شده است.دقت نمایید که در هیچ یک از این دروس محاسبات و انجام ثبتهای دفتر روزنامه مد نظر نمی باشد. بلکه مبانی نظری و تجزیه و تحلیل جانانه مخصوصا در درس تئوری مد نظر می باشد.من نمونه ای از سوالات تئوری را مطرح خواهم کرد و آن وقت می توانید در مورد آن قضاوت کنید. ضمن آنکه مینگین درس تئوری شرکت کنندگان سالهای قبل بسیار کم بود ه  و به زحمت به ۵۰ درصد می رسد. ضریب درس تئوری ۴ و ضریب درس دولتی ۳ می باشد.

بگذارید ادامه دروس را در یادداشت بعدی به استحضارتان بگذارم.


نوشته شده توسط امین در سه شنبه 27 تیر 1385 ساعت 09:07 ق.ظ | لینک ثابت | نظرات ()