تبلیغات
امین ناظمی - برنام ریزی درسی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد

با سلام به دوستان گرامی از اکنون تا اسفند سال آینده حدود ۹ ماه فرصت وجود دارد.عده ای که قصد شرکت در آزمون سال آیند ه را دارند می توانند برنامه درسی خود را از تابستان آغاز کنند.با توجه به افزایش رقابت در سطح کارشناسی ارشد لازم می دانم این نکات را به دوستان توصیه نمایم:

اول این که ساعت بندی مطالعه دروس رشته حسابداری به ساعات انتخابی شما در شبانه روز برای مطالعه دارد.اما توصیه این است که دروسی مانند حسابرسی و زیان در ساعاتی مطالعه شود که ذهن کارایی بیشتری دارد و آماده تر است.ساعات اولیه روز و یا ساعات پیش از غروب آفتاب از نظر من بهترین ساعات محسوب می شوند.

دوم این که مطلعه دروس به صورت پیوسته بسیار مفید است.به بیان دیگر می توان حسابداری مالی و صنعتی را به صورت برنامه ریزی شده توامان مطالعه کرد.توصیه من برای این دروس ساعات پیش از ظهر بعد از ظهر و در نهایت شب هنگام می باشد.

سوم این که مطالعه زبان به صورت پیوسته در هر روز اکیدا توصیه می شود.از آنجا که درس زبان شامل سوالات در سطح عمومی و اختصاصی است لذا افزایش معلومات عمومی زبان بسیار مهم محسوب میشود.

چهارم آنکه دروس ریاضی و آمار به پایه دوره لیسانس و حتی دبیرستان بستگی دارد.معمولا دانشجویان دارای مدارک ریاضی و بعضا تجربی مشکلی از این بابت ندارند اما مابقی برای کسب آمادگی ناگزیرد همه مباحث پایه ای را مرور نمایند.

با این توصیفات فرض کنید که یک دانشجو قصد دارد در هر روز اقدام به مطالعه ای معادل ۵/۷ ساعت نماید. در این صورت برنامه پیشنهادی من به صورت زیر در می آید:

شرح۷-۸/۵۸/۴۵-۱۰/۱۵۱۰/۳۰-۱۲۴-۵/۳۰۵/۴۵-۷
زبانحسابداری مالیحسابداری صنعتیریاضی و آمارحسابرسی


نوشته شده توسط امین در دوشنبه 22 خرداد 1385 ساعت 11:06 ق.ظ | لینک ثابت | نظرات ()