تبلیغات
امین ناظمی - وضعیت رشته حسابداری در ایران

با سلام به دوستان گرامی  به ذهنم آمد که درباره اساتید حسابداری در ایران بنویسم.لذا اولین بخش را که مربوط به معرفی دکتر ثقفی بود ارائه کردم.اما هرچه گشتم درباره سایر اساتید مطلبی نیافتم که قابل ارائه باشد. اما به نظرم آمد در باره وضعیت دانشگاه های ایران و حرفه حسابداری بنویسم. در حال حاضر در کشور ما در دانشگاه های سراسری اصلی تعداد زیادی از اساتید مشغول به تدریس هستند. در حوزه دانشگاهی از لحاظ رتبه بندی اساتید این سلسله مدارج رعایت می شود.اول مربی بعد استادیار سپس دانشیار و در نهایت استاد.به بیان دیگر کامل ترین رتبه در دانشگاه به شخص استاد لقب داده میی شود.

اما در ایران در حرفه حسابداری تنها یک استاد تمام وجود دارد و آن جناب آقای دکتر محمد نمازی از دانشگاه شیراز هستند.

پس از آن در دانشگاه علامه طباطبایی آقای دکتر ثقفی و آقای دکتر محسن خوش طینت. در دانشگاه تهران آقای دکتر ایرج نوروش. در دانشگاه اهواز آقای دکتر محسن دستگیر و آقای دکتر سجادی دارای مرتبه دانشیاری هستند.تعداد زیادی از اساتید در مرتبه استادیاری قرار دارند و معدودی نیز مربی هستند.

ضمن آنکه دوره دکترای حسابداری در حال حاضر در دانشگاه های تهران علامه طباطبایی و تربیت مدرس برگزار می شود.دوره کارشناسی ارشد هم در دانشگاه های تهران علامه طباطبایی تربیت مدرس شهید بهشتی امور اقتصادی بابلسر اهواز شیراز کرمان اصفهان  برگزار می شود.

در حال حاضر مجوز برگزاری دوره دکترا به دانشگاه های شیراز و اهواز داده شده است که امیدواریم هر چه بهتر دوره آغاز  و ارائه شود.


نوشته شده توسط امین در چهارشنبه 30 فروردین 1385 ساعت 06:04 ق.ظ | لینک ثابت | نظرات ()