تبلیغات
امین ناظمی - ادامه مباحث کارشناسی ارشد

با سلام به دوستان گرامی . در این بخش به ادامه مطالب مفید مورد استفاده در مقطع کارشناسی ارشد می پردازم.

یکی از دروس مطرح در این دوره آشنایی با کلیاتی از وضوعات مالی(مدیریت مالی و سرمایه گذاری ) می باشد. معمولا دانشجویان حسابداری آشنایی زیادی با این رشته ندارند. اما دنیای این رشته آن قدر بزرگ و متنوع است که دانشجویان حسابداری را به خود جذب نموده و حتی گاهی مسیر زندگی فرد را تغییر می دهد. آنچه در این درس بسیار جالب تر می نماید آشنایی با بازارهای سرمایه و بورس است.   خوش بختانه بهترین کتابها در این زمینه ترجمه شده و دانشجویان می توانند با آن موضوعات به راحتی آشنا شوند . در حال حاضر آنچه من به نظرم مناسب می آید و در بعضی از دانشگاه ها تدریس می شود شامل منابع زیر است:

۱-کتاب مدیریت سرمایه گذاری اثر  هاگن که در دوجلد ترجمه شده است. این کتاب یکی از منابع پیشرفته مالی است که در مقطع دکترای علامه نیز تدریس می شود.

۲-کتاب مدیریت سرمایه گذاری ون هورن که این کتاب نیز توسط دکتر دستگیر ترجمه شده است.

۳-کتاب سرمایه گذاری بادی. کین و مارکوس که منبع بسیار روان و مناسبی برای آشنایی است اما ترجمه نشده است. ناشر این کتاب مک گروهیل است.

۴-در زمینه فارسی نیز کتابهایی اخیرا منتشر شده است که عبارتند از کتاب مهندسی مالی دکتر راعی و تلنگی . مدیرت سرمایه گذاری  جان هال که ترجمه شده است. کتاب مدیریت سرمایه گذاری و مدیریت مالی دکتر تهرانی.


نوشته شده توسط امین در سه شنبه 5 دی 1385 ساعت 07:12 ق.ظ | لینک ثابت | نظرات ()